CG eGOV - verzia 2020.4.2.200731-prihlásení používatelia: 0Vitajte!Prihlásenie

Portál Informačného systému samosprávy mesta Prešov

Cieľom Mesta Prešov je efektívne a objektívne informovanie obyvateľov mesta o používaní verejných prostriedkov a nakladaní s majetkom mesta, čo je jedným z predpokladov transparentnosti a otvorenosti samosprávy mesta. 
 

Za týmto účelom Mestský úrad v Prešove zabezpečil vytvorenie portálu Informačného systému samosprávy mesta Prešov, prostredníctvom ktorého môže ktokoľvek a kedykoľvek získať jednoduchým a prehľadným spôsobom užitočné informácie nielen o zmluvách, objednávkach a faktúrach. 
 

Zverejnené sú informácie o všetkých názvoch ulíc, členoch orgánov samosprávy mesta, zozname VZN, príslušníkoch Mestskej polície v Prešove, kamerovom systéme, demografickej štruktúre občanov mesta, prevádzkach, štruktúre a čerpaní rozpočtu, zozname žiadostí o dotácie, registra podaných petícií, registra adries, prehľade evidencie psov, on-line zozname daňových dlžníkov, evidencii podnetov a i. Údaje (tabuľky) je možné uložiť do súboru a následne vytlačiť, prípadne inak spracovať. Podporované formáty sú  XML, JSON, XLSX a PDF.  
 

Pre strojovo pracovateľný spôsob sú dáta (vybrané datasety) zverejnené v  Katalógu OPEN DATA  a  Katalógu OPEN geo DATA  mesta Prešov.
 

Zobrazenie v mape má len informatívny charakter.

 

Pripomienky, názory a otázky, súvisiace so zverejňovaním môžete zasielať na e-mailovú adresu: 


 

Portál egov.presov.sk získal prestížne ocenenie Zlatý erb - Najlepšia elektronická služba samospráv v roku 2012 a 2014.

 

V roku 2017 získlalo mesto Prešov cenu ITAPA za projekt Mapové údaje pre každého.


Staňte sa fanúšikom stránky

a budete okamžite informovaný o všetkých novinkách.

 

Podporované verzie prehliadačov:
MS Internet Explorer (MS IE) od verzie 7 (nastavenie MS IE, MS IE 8+ v móde kompatibility 7), Chrome od verzie 29, Mozilla Firefox od verzie 3.6, Opera od verzie 11.

Tento portál je súčasťou celoslovenského projektu modernej samosprávy POMOSAM.SK
Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním/zobrazovaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním a uchovávaním cookies.